Potřebujete na svém autě přezout gumy ?

PNEUSERVIS

Přezutí pneumatik - co byste měli vědět

Nedoporučujeme používat jeden typ pneumatik celoročně. Ničí to pneu a vás bude stát víc peněz. Letní pneumatiky v chladném počasí tvrdnou, ztrácejí adhezi a nejsou schopny zajistit plynulý a bezpečný pohyb vozidla. Zimní pneumatiky se naopak v létě sjíždějí mnohem rychleji.
Vždy si zarezervujte přezutí vozu dostatečně dopředu. Na poslední chvíli to pak nechávají i ostatní a může se stát, že náš servis bude mít plno. Nezapomínejte, že přezutí vozu je už i ve vyhlášce, takže jezdit na nevhodných pneumatikách se nevyplácí.
Na letní pneumatiky doporučujeme přezouvat, pokud teplota vzroste nad 7 stupňů. Na zimní pneumatiky doporučujeme přezouvat, pokud teplota klesne pod 7 stupňů.
Pokud chcete mít dvě sady kol, nechte je vždy před montáží vyvážit na profesionální vyvažovačce. Vyvažování nepodceňujte, je nutné. Běžným ježděním se mění rozložení váhy pneumatik i disků. Ty mohou navíc být poškozeny a je nutné je opravit a vyrovnat.
Pneumatiky nemusí být plněny dusíkem, ale pokud tak učiníte, nese to s sebou spoustu výhod. Lehce se vám sníží spotřeba paliva, jízda je s nimi pohodlnější a déle vám pneu vydrží.
Hloubka dezénu v pneu je vždy rozhodující, a to ne jen v zimě. Dbejte na to při koupi již používaných pneumatik. Kromě nevyhovující hloubky dezénu jsou často špatně skladované, zpuchřelé nebo jinak poškozené.
Tlak v pneumatikách, měření a opravy
Provádíme opravy a výměny ventilků pro měření tlaku pneumatik. Ventil opravujeme, vyměňujeme, programujeme, přihlásíme, spárujeme i naklonujeme.
Většinu těchto oprav zvládneme na počkání.