Máte zájem objednat se na garančí prohlídku ?

AUTOSERVIS

Garanční prohlídka - co byste měli vědět

Garanční, neboli servisní, prohlídka slouží jako povinná kontrola auta, které je v záruce. Co většina lidí neví je, že ji nemusí provádět autorizovaný servis. Závisle na značce vozu by se měla provádět vždy po ujetí určitých kilometrů a/nebo podle stáří vozu. Každý výrobce si předepisuje garanční prohlídky u jednotlivých modelů odlišně. Není zákonem určené, kdy a jak často by se měla provádět, závisí to na výrobci. Obvykle to ale bývá každých 15 až 20 tisíc kilometrů, nebo každý rok, ale to spíše u vozů vyšší střední třídy. Přesné informace získáte v servisní knížce nebo od výrobce vozu.
Při garanční prohlídce autoservis obvykle vymění motorový olej a olejový filtr, případně i olej v převodovce. Podle stavu se mění i kabinový filtr, vzduchový filtr a palivový filtr. Kontroluje se také stav a úplnost kapalin, případně se mění nebo doplňuje: brzdová kapalina, nemrznoucí směs do motoru atd.
Při údržbě se kontrolují také různé další komponenty jakou jsou brzdy, výfuk, tlumiče, čepy, silentbloky, geometrie, nápravy a klimatizace.
Ne vždy se provádějí ty samé práce. Když má auto najeto 10 000 km se provádějí naprosto jiné práce, než po ujetí 80 0000 nebo 150 000 km. Co je však velmi obvyklé u aut jakékoliv cenové kategorie je výměna oleje automatické převodovky po každých cca 60 000. km.

Autodiagnostika

V Autoservisu Žilka provádíme autodiagnostiku motoru a ostatních řídících jednotek vozidel všech značek. Obraťte se na nás s jakýmkoliv problémem s motorem, či jinými komponenty. Díky autodiagnostice můžeme zjistit problémy, které vám nyní v jízdě nebrání, ale mohly by být v budoucnu nebezpečné. Máme 30 let praxe, za kterou už nám přišlo pod ruku spousty vozů, takže nehrozí, že bychom před vaším vozem dlouho tápali. S každým problémem si umíme poradit.

Základem naší práce je poctivá elektrařina a láska k autům. No a hlavně také paralelní diagnostika auta a OBD diagnostika. Dokážeme provádět opravy kabelových svazků, kódovat komfortní funkce vozidel, nastavovat a opravovat vstřikovací čerpadla benzínových i dieselových motorů. Ani elektromobilů se nezalekneme. Disponujeme aktualizovanými oficiálními diagnostickými přístroji.

Servis klimatizace

Klima servis pro údržbu, opravy a servis klimatizace. Zajistíme komplexní údržbu a opravy klimatizace aut, včetně plnění, které zvládneme i na počkání. Klimatizaci při plnění vždy dezinfikujeme a pokud je potřeba, vyměňujeme i filtr. Díky tomu zbavíme vaši klimatizaci zdraví škodlivých bakterií, plísní a jejich nepříjemných dráždivých účinků, včetně zápachu. Provedeme základní údržbu i složitější opravy jednotlivých komponentů.